83. rocznica zbrodni Katyńskiej

Kaliszanie uczcili pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej. Władze miasta podczas uroczystości reprezentowali prezydent Krystian Kinastowski i Tadeusz Skarżyński – przewodniczący Rady Miasta Kalisza.

Podczas obchodów prezydent Krystian Kinastowski podkreślił, że dzisiejsze i przyszłe pokolenia muszą pamiętać o przeszłości. - Nie odwrócimy historii, nie wrócimy życia tym, których ciała zostały na nieludzkiej ziemi, ale naszą powinnością jako Polaków i patriotów jest o nich pamiętać - mówił prezydent Krystian Kinastowski. Uroczystości odbyły się w minioną sobotę Kościele Garnizonowym oraz w ogrójcu OO. Jezuitów przy ul. Stawiszyńskiej 2, gdzie złożono kwiaty. W imieniu samorządu i mieszkańców Kalisza uczynili to prezydent Krystian Kinastowski i Tadeusz Skarżyński – przewodniczący Rady Miasta Kalisza. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele służb mundurowych, stowarzyszeń oraz młodzież z kaliskich szkół.

Obchody uświetniła Orkiestra Dęta Kalisz-Dobrzec.

Tekst: Marcelina Pietrzak, zdjęcia: Magdalena Bartnik Kancelaria Prezydenta Miasta