Architekci zwiedzili Kalisz

Studenci, którzy przyjechali do Kalisza w ramach warsztatów architektonicznych Architektour, zwiedzili wczoraj miasto. Atrakcje grodu nad Prosną pokazali im przewodnicy PTTK.

Nasi goście zobaczyli głównie centrum miasta. Obejrzeli Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Basztę Dorotkę i Most Kamienny. Zwiedzili kościoły katedralny i oo. franciszkanów. Przeszli także przez aleję Wolności i planty miejskie, a wielokulturową historię Kalisza poznali na Rozmarku. Studenci dużą uwagę zwrócili także na… kasowniki w miejskich autobusach i rowery miejskie.

Uczestnicy warsztatów Architektour przybyli do Kalisza z różnych uczelni. Studiują m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Bydgoszczy, Poznaniu i Wrocławiu.

Tekst i zdjęcia: Juliusz Kowalczyk