Architektour 2019 – inauguracja warsztatów

Dziś odbyło się oficjalne otwarcie ogólnopolskich warsztatów architektonicznych Architektour 2019, których współorganizatorem i gospodarzem jest Miasto Kalisz.

Gości, zebranych w w auli im. prof. Jerzego Rubińskiego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, powitał prezydent Krystian Kinastowski. Zaprezentował obszary, które będą opracowywali architekci oraz przybliżył historię Kalisza.

Wykład inauguracyjny zatytułowany „Zrównoważone projektowanie urbanistyczne. Projektowanie wobec potrzeb różnych użytkowników” wygłosił dr hab. Maciej Mycielski, architekt-urbanista z pracowni MAU Mycielski Architekture & Urbanism. Dziś o godz. 16.00 architekci rozpoczną zwiedzanie miasta z przewodnikami PTTK.

Kaliszan i gości z zewnątrz zapraszamy, niemal codziennie, na prelekcje związane z zagospodarowaniem miejskiej przestrzeni.
W kolejnych dniach prowadzącymi otwarte wykłady będą m.in. dr hab. inż. arch. Małgorzata Hanzl z Politechniki Łódzkiej, Michael Kunat z Kunat Architekten Berlin, Marcin Kościuch z Ultra Architects i Piotr Ratajkiewicz ze Studia DL.

Warsztaty zakończą się 15 maja prezentacją wykonanych przez studentów projektów oraz dyskusją na ich temat.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk