"Badamy nie tylko mamy"

Kaliski Klub Amazonki włącza się w ogólnopolską akcję edukacyjną "Badamy nie tylko mamy". 26 maja ulicami Kalisza przejdzie marsz promujący profilaktykę raka piersi. Wydarzenie organizowane jest pod honorowym patronatem Krystiana Kinastowskiego, Prezydenta Miasta Kalisza.

Federacja Stowarzyszeń Amazonki organizuje ogólnopolską akcję edukacyjną "Badamy nie tylko mamy". Honorowym patronatem objęła ją małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
Akcja ta ma na celu uświadomienie kobietom, że powinny dbać o swoje zdrowie przez cały rok, a nie tylko od święta oraz zachęcać do badań profilaktycznych i przeprowadzania regularnego samobadania.

Kaliski Klub Amazonki włącza się w tą akcję i organizuje przemarsz ulicami Kalisza. Marsz rozpocznie się o godzinie 12:00 przy Villi Calisia - Aleja Wolności, następnie przejdzie ulicami Sukienniczą oraz Kolegialną do pomnika Adama Asnyka.

Dodała: Marcelina Pietrzak - Kancelaria Prezydenta Miasta, za: Kaliski Klub Amazonki