Blisko 700 tys. złotych od Miasta dla WPA

Miasto po raz kolejny wesprze finansowo Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym roku kaliski samorząd przekaże uczelni 681 031 tys. złotych.

Dzięki dotacji możliwe będzie dostosowanie starej części budynku do przepisów przeciwpożarowych. Trzy klatki schodowe zostaną obudowane, wyposażone w urządzenia zapobiegające zadymieniu oraz włączone do Systemu Sygnalizacji Pożarowej (SSP).

Miasto Kalisz i WPA podpiszą umowę do końca marca br. Uniwersytet jest zobowiązany przeprowadzić prace do 30 września 2019 roku.

- Miasto regularnie wspiera kaliski uniwersytet. Dotacje to przede wszystkim inwestycje w bezpieczeństwo studentów i pracowników uczelni – mówi Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza. - W tym roku przekazujemy z budżetu Miasta blisko 700 tys. złotych. Jestem przekonany, że środki zostaną właściwie wykorzystane.

Na kaliskim wydziale kształci się około 1500 osób, które uczęszczają na studia stacjonarne
i niestacjonarne na poziomie licencjackim i magisterskim oraz na kilka typów studiów podyplomowych. W świetle działań edukacyjnych i kulturotwórczych – ze względu na swoją unikalną specyfikę, łączącą naukę i sztukę – WPA jest nieprzecenionym ośrodkiem kształcenia studentów z Kalisza i najbliższych okolic, co potwierdzają dane statystyczne. Absolwentów wydziału spotkać można we wszystkich niemal placówkach infrastruktury społecznej, kulturalnej
i medialnej miasta Kalisza.

Na modernizację budynków Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu Miasto Kalisz przekazuje dotacje od roku 2016.