CALISIA TRIATHLON 2022 – już 28 sierpnia

28 sierpnia 2022 r. już po raz czwarty kilkuset entuzjastów kombinacji trzech dyscyplin – pływania, jazdy na rowerze i biegania – zmierzy się z nurtem Prosny, przejedzie przez odcinek kolarski i pobiegnie wzdłuż rzeki. Przed nami CALISIA Triathlon. Zapraszamy do kibicowania i dobrej zabawy w ostatni weekend wakacji.

Nadchodząca edycja, podobnie jak poprzednie, odbędzie się na dystansach: 1/4 (indywidualnie i w sztafecie) oraz 1/8 ironman. Impreza zostanie rozegrana na tych samych, sprawdzonych trasach z metą na słynnym kaliskim stadionie kolarskim. Na zakończenie wakacji triathloniści opanują teren Kaliskiego Parku Wodnego, który jest partnerem imprezy. Odędzie się także towarzyszący imprezie – bieg dla dzieci – zapisy już otwarte. Nie zabraknie strefy expo, strefy chilloutu, czy strefy animacji dla najmłodszych. Na uczestniczki i uczestników czekają darmowe bilety wstępu do pobliskiego aquaparku.

- CALISIA Triathlon jest już stałą pozycją na sportowej mapie Polski – podkreśla Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. – Mamy u siebie rozpoznawalną i dobrze zorganizowaną imprezę, dzięki której w całym kraju możemy promować nasze miasto i rzekę. Liczymy na wysoką frekwencję. Zapraszamy całe rodziny do strefy aktywności, która zostanie zorganizowana podczas imprezy.

Każda zawodniczka i każdy zawodnik będą mogli dopisać swoją historię w triathlonie. Etap pływacki rozegrany zostanie na Prośnie, kolarski na szosie krajowej w kierunku Turku, zaś biegowy – ścieżkami wzdłuż rzeki. Tegoroczny medal nawiązuje do historycznego szlaku bursztynowego i został wyłoniony przez triathlonistów w głosowaniu.
Organizatorzy zachęcają do zapisów na stronie www.triathlonkalisz.pl – tam także można zapisać swoje pociechy do udziału w biegu z przeszkodami. Film promujący wydarzenie: https://www.youtube.com/watch?v=nVFyY77L1aE&t=14s

Zawodników i kibiców zapraszamy już teraz na Święto Rzeki Prosny, które tradycyjnie towarzyszy triathlonowej rywalizacji. Szczegóły wkrótce.

Dodała: Anna Błaszczyk - Kancelaria Prezydenta Miasta, za: CALISIA Triathlon, fot. Tomasz Szwajkowski