Dla kogo miejskie wyróżnienia?

Do końca marca można zgłaszać kandydatów do wyróżnień: Honorowego Obywatelstwa Miasta Kalisza, Odznaki Honorowej Miasta Kalisza oraz Nagrody Miasta Kalisza. Zgodnie z tradycją najważniejsze miejskie wyróżnienia zostaną wręczone podczas czerwcowego Święta Miasta.

Zgodnie z uchwałami Rady Miasta Kalisza w sprawie:
- nadawania tytułu Honorowego Obywatelstwa Miasta Kalisza,
- ustanowienia Odznaki Honorowej Miasta Kalisza, ustalenia jej wzoru oraz zasad i trybu nadawania i noszenia,
- ustanowienia i zasad przyznawania Nagrody Miasta Kalisza,

podmioty uprawnione do przedstawiania kandydatur to: prezydent, radni, kluby radnych, stowarzyszenia, związki i inne organizacje.

Zgłoszenia należy kierować do przewodniczącego Rady Miasta Kalisza (Kancelaria Rady Miasta, Villa Calisia).

Po wyczerpaniu procedury opiniodawczej, Rada Miasta Kalisza zdecyduje o wyborze osób, które zostaną uhonorowane najwyższymi miejskimi odznaczeniami.
Wyróżnienia zostaną wręczone podczas uroczystej Sesji, która odbędzie się 11 czerwca 2021 roku z okazji Święta Miasta.

Wnioski do wyróżnień stanowiące załączniki do powyższych uchwał dostępne są w dołączonych plikach.

Na ewentualne pytania odpowiadają pracownicy Kancelarii Rady Miasta pod następującymi numerami telefonów: 62 765 43 48, 62 765 43 49, 62 765 43 82

A. Tomaszewska, Urząd Miasta Kalisza, za Kancelaria Rady Miasta, zdjęcie www.kalisz.pl