Drodzy uczniowie, udanych wakacji!

13838 uczniów z kaliskich szkół rozpoczyna dziś wakacje.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego, ze względu na trwającą epidemię, jest zupełnie inne. Nie ma uroczystych akademii i wspólnego świętowania. Dzieci i młodzież odbierają świadectwa zachowując zasady bezpieczeństwa sanitarnego zgodnie z nałożonymi obostrzeniami.

- Był to wyjątkowo trudny czas. Dziękuję wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za wytrwałość – mówi prezydent Krystian Kinastowski. - Mam nadzieję, że wsparcie, m.in. w postaci sprzętu komputerowego, jakiego Miasto udzieliło szkołom, pomogło w realizacji podstawy programowej.

Miasto Kalisz przekazało do kaliskich szkół 280 tabletów, w tym 85 sztuk zakupiono ze środków własnych, 159 w ramach programu „Zdalna Szkoła Plus”, a 36 pozyskano od sponsorów – Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Spółki Wodno-Ściekowej „Prosna” oraz firmy Zakłady Mięsne Marta i Grzegorz Werblińscy.
Ponadto szkoły przekazały w użyczenie uczniom sprzęt do zdalnego nauczania z własnych zasobów: 72 komputery stacjonarne, 113 laptopów i 144 tablety. Jeszcze dziś 25 laptopów trafi do uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 im. Janusza Kusocińskiego i uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w ramach akcji firmy Nestle #KomputerDlaUcznia.

Rok szkolny 2019/2020 zakończyło w Kaliszu 13838 uczniów, w tym 7919 ze szkół podstawowych i 5919 z ponadpodstawowych (nie licząc klas maturalnych).

- Nauczanie zdalne, które byliśmy zmuszeni realizować ze względu na trwającą epidemię, budziło wiele obaw i niepewności, jednak uczniowie, nauczyciele i rodzice doskonale poradzili sobie z tym zadaniem - dodaje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Dziękuję za współpracę. Życzę wszystkim udanych wakacji, odpoczynku i do zobaczenia we wrześniu.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk