e-rekrutacja do żłobków publicznych

1 czerwca 2020 rozpocznie się elektroniczna rekrutacja do żłobków prowadzonych przez Miasto Kalisz.

Mając na uwadze zarówno dostępność do żłobków publicznych oraz aktualną sytuację epidemiczną zgodnie z Zarządzeniem Nr 180/2020 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 1 kwietnia 2020r. w sprawie ustalenia szczegółowych zasad i terminu rekrutacji dzieci do żłobków prowadzonych przez Miasto Kalisz od dnia 01 czerwca od godz. 12.00 uruchomiona zostaje rekrutacja elektroniczna.

Wprowadzony system dostosowuje ofertę do wymagań klienta zapewnia całkowite bezpieczeństwo danych na wszystkich etapach procesu rekrutacji.

Po elektronicznym wypełnieniu wniosku należy go wydrukować, podpisać i wraz z wymaganymi dokumentami wyszczególnionymi w załączniku do ww zarządzenia dostarczyć drogą korespondencyjną, bądź umieścić w skrzynce podawczej znajdującej się przed budynkiem wybranej placówki w zaklejonej kopercie.

Strona do elektronicznego naboru wraz ze szczegółowymi informacjami:
Rekrutacja do żłobków.

Rekrutacja dzieci do żłobków prowadzonych przez Miasto Kalisz odbywa się z zachowaniem następujących terminów:

od dnia 1 czerwca od godz. 12.00 do dnia 15 czerwca do godz.12.00 – rejestracja wniosków o przyjęcie dziecka do żłobka w systemie elektronicznym oraz złożenie w wybranym żłobku dokumentów przez rodziców/opiekunów;

od dnia 16 czerwca do dnia 22 czerwca – weryfikacja wniosków przez dyrektorów żłobków, w tym terminie wszystkie zarejestrowane wnioski będą uczestniczyły w kwalifikacji na miejsca dostępne od 1 września;

do 24 czerwca – ogłoszenie wyników rekrutacji. Zalogowanie rodzica/opiekuna do systemu umożliwi sprawdzenie wyników wyłącznie dla własnego dziecka. Oprócz sprawdzania wyników„on – line” rodzic będzie mógł udać się osobiście do placówki i tam uzyskać informację o wyniku naboru.

Uwaga: Rekrutacja przeprowadzana jest z założeniem pełnej dostępności miejsc w żłobkach zgodnie z rejestrem prowadzonym przez Prezydenta Miasta Kalisza. W przypadku ograniczenia ilości miejsc wynikającego z wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego związanych z występowaniem stanu epidemicznego zastrzega się możliwość zmiany wyników rekrutacji do wyczerpania dostępnych miejsc w placówce.

Kryteria pierwszeństwa wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do żłobków prowadzonych przez Miasto Kalisz.

L.p.

Opis kryterium

Wartość kryterium w punktach

Wymagane dokumenty/ sposób weryfikacji

1

oboje rodziców/opiekunów prawnych pracuje lub uczy się w systemie dziennym bądź prowadzi gospodarstwo rolne lub pozarolniczą działalność gospodarczą,

1 punkt

1.Wystawione nie wcześniej niż 1 miesiąc przed datą przedłożenia:

a) zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu

b) aktualny wydruk z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

c) zaświadczenie z uczelni zawierające informacje o stacjonarnym systemie studiów

d) zaświadczenie o prowadzeniu gospodarstwa rolnego

lub

2.Oświadczenie rodzica o podjęciu zatrudnienia od dnia 1 września wraz przedłożeniem zaświadczenia z zakładu pracy o zamiarze zatrudnieniu. Zaświadczenie należy złożyć do dnia 15 czerwca.

2

Rodzice/opiekunowie prawni będący w trudnej sytuacji socjalno-bytowej,

w tym

rodzic / opiekun prawny samotnie wychowujący dziecko i pobierający zasiłek rodzinny

1 punkt

(w sumie można uzyskać 2 punkty )

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko oraz decyzja dotycząca przyznania zasiłku rodzinnego

3

Dziecko przebywające w rodzinie zastępczej

1 punkt

Dokument potwierdzający objęcie dziecka pieczą zastępczą

4

Dziecko, którego dotyczy wniosek, ma rodzeństwo aktualnie uczęszczające do danego żłobka

1 punkt

Dyrektor żłobka przy weryfikacji dokumentów, sprawdza, czy rodzeństwo uczęszcza do żłobka

5

Dziecko posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, co do którego brak jest przeciwwskazań zdrowotnych uniemożliwiających uczęszczanie do żłobka

Aktualne orzeczenie o niepełnosprawności

6

dzieci z rodzin wielodzietnych (na utrzymaniu w rodzinie jest troje i więcej dzieci do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku kontynuowania nauki),

1 punkt

Kaliska Karta „Kaliska Karta Rodzina 3+”

7

Dziecko posiadające na dzień zgłoszenia dziecka do Żłobka wszystkie aktualne szczepienia obowiązkowe.

1 punkt

Zaświadczenie od lekarza potwierdzające szczepienia

8

Jeden lub oboje rodziców/ opiekunów prawnych posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności