20 lat kaliskiej PWSZ

20 lat temu powstała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala, połączona z inauguracją roku akademickiego 2019/2020 oraz podpisaniem aktu powołania Światowego Instytutu Zdrowia Rodziny w Kaliszu.

Gości powitał dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

Podczas uroczystości odznaczenia otrzymały osoby zasłużone dla PWSZ. Następnie odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku.

- Kaliska PWSZ to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. To uczelnia z bogatą ofertą dostosowaną do potrzeb rynku pracy, która szczególny nacisk kładzie nie tylko na przekazywanie wiedzy, ale i innowacyjność. To ważny ośrodek kształcenia młodzieży - nie tylko z Kalisza i południowej Wielkopolski – mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Dziękuję władzom uczelni i wykładowcom za zaangażowanie w edukację, pracę pełną pasji i chęć współpracy, także z władzami Kalisza oraz wkład w życie naszego miasta. Obserwujemy efekty Państwa starań. Powstają kolejne wydziały, otwierane są nowe kierunki. Znając Państwa zapał i ambicję jestem przekonany, że w przyszłości PWSZ będzie mogła poszczycić się kolejnymi osiągnięciami. W nowym roku akademickim przyjmijcie proszę życzenia zdrowia, radości, siły i niespożytej energii.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta Kalisza; Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza; przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, gminnych, powiatowych, reprezentanci środowisk naukowych, duchowieństwa.

Dziś został podpisany także akt powołania Światowego Instytutu Zdrowia Rodziny w Kaliszu.

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. OtisvBrawley z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk