"Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego"

Archiwum Państwowe w Kaliszu serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich z Kalisza oraz regionu kaliskiego do wzięcia udziału w kolejnej edycji w konkursie pn. "Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego".

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży historią Kalisza i regionu kaliskiego. W zmaganiach konkursowych mogą rywalizować ze sobą drużyny wystawione przez szkoły, liczące maksymalnie do 3 osób. Szkoły mogą również wystawiać indywidualnych uczestników konkursu i zgłaszać ich nieograniczoną ilość. Nad pracami uczestników będzie czuwać wyznaczony nauczyciel.
Zadaniem uczestników jest opracowanie dwóch z trzech tematów do wyboru:
- Śladami Marii Konopnickiej w Kaliszu
- Tajemnice Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu
- Kaliski Główny Rynek

Prace można składać w siedzibie Archiwum Państwowego w Kaliszu przy ul. Poznańskiej 207 do 20 maja 2022 r. Szczegółowe informacje o organizacji konkursu można znaleźć w regulaminie dostępnym na stronie: https://www.archiwum.kalisz.pl/aktualnosci/587.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta, zdjęcie z Archiwum Państwowego w Kaliszu