Akademia od jesieni?

Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego, wizytował wczoraj Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Podczas swojego pobytu w Kaliszu analizował gotowość uczelni do uzyskania tytułu akademii.

Minister zapowiedział, że PWSZ jest na najlepszej drodze do przekształcenia w akademię. Przyznał, że był pod wielkim wrażaniem szkoły. Szczególną uwagę szefa resortu nauki zwróciła pasja wykładowców i pracowników PWSZ, doskonała współpraca szkoły z przedsiębiorcami oraz wielkie oddanie sprawom lokalnym. Wojciech Murdzek stwierdził, że kaliska uczelnia zapracowała na status akademii i teraz należy to tylko sformalizować, z czym ministerstwo nie ma zamiaru zwlekać. To dobra wiadomość także dla miasta.

- Tak jak 25 lat temu Miasto Kalisz odegrało dużą rolę w tworzeniu uczelni, wspierając ją, tak mam nadzieję, że teraz to uczelnia pomoże rozwijać się Miastu. Jeśli chcemy myśleć o Kaliszu jako o liderze regionu, motorze napędowym południowej Wielkopolski, musimy mieć silną szkołę wyższą, która na dobrym poziomie będzie kształcić młodych ludzi z całego regionu – powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej prezydent Krystian Kinastowski.

Włodarz Kalisza podziękował też wszystkim, którzy są zaangażowani w proces przekształcania PWSZ w akademię - społeczności uczelni, parlamentarzystom, przedsiębiorcom, samorządowcom.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Iwona Cieślak, PWSZ Kalisz