WPA UAM zainaugurował rok akademicki

Blisko pół tysiąca studentów rozpoczyna naukę na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Poznaniu. Dziś odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego.

Prof. Piotr Łuszczykiewicz, dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, podkreślał wyjątkowo udany nabór. W tym roku akademickim naukę rozpoczyna blisko pół tysiąca studentów, w tym m.in. słuchacze z Ukrainy, Chin i Turcji. Jednym z gości obecnych na uroczystej inauguracji roku akademickiego był prezydent Kalisza. - Trudno przecenić znaczenie kaliskiego wydziału UAM dla miasta - mówi Grzegorz Sapiński - Studentom życzę owocnej nauki oraz pięknych i wyjątkowych lat, które spędzą na uczelni.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku akademickim Wydział Pedagogiczno-Artystyczny stanie się filią poznańskiej uczelni. To oznacza, że kaliski WPA mógłby prowadzić wszystkie kierunki, które funkcjonują w UAM.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Staszczyk