Biblioteka Marzeń

W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu, dzięki wsparciu Fundacji PKO BP powstało miejsce, do którego chętnie zaglądać będą nie tylko mole książkowe. Dziś w obecności m.in. wiceprezydentów Kalisza: Grzegorza Kulawinka i Mateusza Podsadnego uroczyście oddano do użytku "Bibliotekę Marzeń".

Wyremontowano pomieszczenie biblioteki, do tej pory bardzo ciasne i niedostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wykonano malowanie, zakupiono nowe meble. Wsparcie w realizacji prac remontowych zapewnili rodzice uczniów. Wnętrze biblioteki stało się przestronne, dzięki czemu z biblioteki będą mogły korzystać dzieci niepełnosprawne. Zorganizowano kącik czytelniczy. Będzie to dla uczniów również miejsce odpoczynku w czasie przerw.

Podczas dzisiejszej wizyty w placówce zaproszeni goście zobaczyli również efekty innych wykonanych w ostatnim czasie remontów.

W tym roku, dzięki dotacji z Miasta (30.000 zł), wsparciu rodziców i prywatnej darowiźnie (10.000 zł) wyremontowano dwa piętra gmachu oraz wymieniono meble w 5 klasach.

Na realizację projektu "Biblioteka Marzeń" szkoła pozyskała 10.000 zł z Fundacji PKO Banku Polskiego.

- Gratuluję Pani Dyrektor, Sylwii Baranowskiej kolejnej świetnej inicjatywy, która sprawia, że szkoła jest jeszcze bardziej przyjazna uczniom. Przykład Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 pokazuje, że można z powodzeniem ubiegać się o dodatkowe środki w rozmaitych instytucjach, stowarzyszeniach, czy fundacjach - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Znakomita współpraca nauczycieli, dyrekcji i rodziców jest kluczem do sukcesu, a efekty tej współpracy widzimy i o szkole mówi się coraz lepiej.

To nie pierwsze wsparcie Fundacji PKO Banku Polskiego dla SPS nr 19. Wcześniej szkoła otrzymała środki na realizację "Świetlicy Marzeń".

- Mam przyjemność gościć w tej szkole już po raz kolejny. Fundacja PKO Banku Polskiego jest właśnie po to, by wspierać najbardziej potrzebujących. Doceniam Miasto, które ogromne pieniądze łoży na to, by rzeczywiście dzieci miały komfort, a rodzice poczucie, że nie są sami. Ale są również inne instytucje, które chcą pomóc. To wielki honor wam pomagać - mówił Edwin Napierała, dyrektor kaliskiego oddziału PKO BP.

W dzisiejszym spotkaniu oprócz władz miasta uczestniczyli przedstawiciele kaliskiego oddziału PKO BP, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty, wydawnictwa książkowego, projektant wspierający szkołę oraz reprezentanci Rady Rodziców.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek