Business Up! Lunch Biznesowy

22 lutego 2023r. odbył się pierwszy w tym roku Business Up! Lunch Biznesowy w Komoda Club Residenc organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Kaliszu wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu oraz Cechem Rzemiosł Budowlanych i Różnych.

W ramach tego przedsięwzięcia skupionego wokół kształcenia zawodowego odbyła się debata nt. "Co zrobić, by nie brakowało fachowców w regionie kaliskim?"

Prelegentom byli:

• Grzegorz Kulawinek - Wiceprezydent Miasta Kalisza
  • dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła - Rektor Akademii Kaliskiej
  • Ewelina Dudek - Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza
  • Artur Szymczak - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu
  • Tomasz Krążyński - Wiceprezes Wielkopolskiego Klastra Lotniczego WKL
  • Damian Michalak - Zastępca Dyrektora Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu
  • Maciej Całka - Podstarszy Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych

Wydarzenie poprowadził Pan Tomasz Gałęzka Prezes RIG w Kaliszu.
Podczas debaty przedstawiciele każdego środowiska podkreślali jak ważna jest współpraca i wsparcie na rzecz kształcenia zawodowców, zarówno na poziomie szkół ponadpodstawowych jak i szkół wyższych. Pan Grzegorz Kulawinek podkreślał, że tylko synergia działań wszystkich stron pozwoli dotrzeć do młodych ludzi i zachęcić ich do wyboru tej ścieżki kształcenia, a potem do pracy zawodowej w przestrzeni Kalisza.
Na rynku pracy brakuje dziś fachowców i pomimo, że ceny za ich pracę stale rosną, to nie bardzo widać szanse na poprawę tej sytuacji w krótkim czasie. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele i nie da się rozwiązać problemu samodzielnie - wybrzmiało podczas debaty.
Dlatego warto się wspierać i współpracować dla dobra przedsiębiorczości w regionie.

Zdjęcia: RIG w Kaliszu, tekst E. Dudek W. Edukacji