Dyrektorzy i nauczyciele nagrodzeni

W Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości dyrektorom i nauczycielom wręczono nagrody Prezydenta Miasta Kalisza za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz wyróżnienia.

- Dzień Edukacji Narodowej to znakomita okazja, by podziękować za codzienny trud i ogromne zaangażowanie, jakie wykazują Państwo na co dzień. Wykonując zawód zaufania publicznego, mierzą się Państwo z niezwykle odpowiedzialnym zadaniem, jakim jest wychowywanie i kształcenie kolejnych pokoleń. To niełatwa praca, wymaga otwartości, stałego nadążania za młodymi, tolerancji i uważności – powiedział prezydent Krystian Kinastowski. - Jako samorząd przywiązujemy wagę do tego, by warunki kształcenia były coraz lepsze. Przykładem niech będzie wielki remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Plutonu Głuchoniemych w Kaliszu czy budowa sali sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Kaliszu. Wiem, że kolejne placówki z niecierpliwością czekają na inwestycje – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych. Doskonale znamy potrzeby w tym zakresie i będziemy starać się w trudnym dla samorządu czasie sprostać tym oczekiwaniom.

Prezydent podziękował nauczycielom i dyrektorom za godną naśladowania i pełną życzliwości postawę w odniesieniu do naszych sąsiadów, których kraj ogarnęła wojna. Podkreślił istotną rolę kształtowania obywatelskiej postawy od najmłodszych lat.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydent Grzegorz Kulawinek wręczyli dyrektorom i nauczycielom nagrody za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz wyróżnienia. Pełną listę nagrodzonych i wyróżnionych publikujemy w załączniku.

- Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkim pracownikom szkół i przedszkoli satysfakcji z pracy, poczucia dobrze wypełnionej misji i pozytywnych relacji z wychowankami, które często utrzymują się przez całe życie. Wszystkiego dobrego! - powiedział prezydent Krystian Kinastowski. Życzenia pracownikom oświaty złożył również wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

W uroczystości wzięli udział m.in. radni Rady Miasta Kalisza, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, uczelni, Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza, Urzędu Miasta Kalisza, a przede wszystkim liczne grono nauczycieli.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Magdalena Bartnik – Kancelaria Prezydenta Miasta