Edukacja dla bezpieczeństwa - konkurs dla uczniów

W miniony czwartek pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Kalisza przeprowadzili konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dotyczący edukacji dla bezpieczeństwa.

Konkurs odbył się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, który był współorganizatorem przedsięwzięcia.

Wzięło w nim udział 5 szkół reprezentowanych przez trzyosobowe zespoły. Konkurs składał się ze sprawdzianu teoretycznego w formie testu oraz części praktycznej, polegającej na pokonaniu toru obejmującego: zakładanie maski pgaz. MP-5, otwarcie drzwi i okien w makiecie (symulator pożaru) przy użyciu hydronetki, rzut linką ratunkową do celu, rzut kołem ratunkowym do celu, znajomość topografii miasta, wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Pierwsze miejsce i puchar Prezydenta  Miasta Kalisza zdobył zespół reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka, drugie miejsce zajęli uczniowie III  Liceum Ogólnokształcące  im. Mikołaja Kopernika, trzecie przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomicznych, natomiast na czwartym miejscu ex aequo uplasowały się zespoły z: II Liceum Ogólnokształcącego  im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.
Zespoły otrzymały także nagrody rzeczowe w postaci: materacy, śpiworów i kuchenek  turystycznych. Uominki trafiły również do opiekunów trzech najlepszych zespołów.

Tekst i zdjęcia: Ewa Koszyczarek