Ekokalendarz - konkurs plastyczny dla przedszkoli i szkół podstawowych

Zapraszamy przedszkola i szkoły podstawowe z miast i gmin należących do Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” z terenu województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie pt. „Konkurs plastyczny dla przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” na pracę do EKOKALENDARZA”.

Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej i promującej ekologiczne zachowania o tematyce związanej z gospodarką odpadami, segregacją odpadów, recyklingiem, kompostowaniem, ograniczeniem wytwarzania odpadów (np. stosowaniem i wykorzystaniem pojemników i toreb wielokrotnego użytku), ochroną powietrza, w szczególności zakazem spalania śmieci, ochroną zdrowia przed smogiem, ochroną drzew), segregacją odpadów bio bez foliowych worków itp.

Prace można nadsyłać do 17.10.2023 roku.
Dla autorów najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Podczas oceniania pod uwagę brana będzie spójność pracy z tematem konkursu, walory edukacyjne i wychowawcze oraz pomysłowość, oryginalność i atrakcyjność pracy. Zwycięskie prace zostaną wydrukowane w EKOKALENDARZU 2024. W przypadku pytań technicznych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 62 763 56 56 / 601 913 994.

Regulamin konkursu w załączeniu.

Dodała: Marcelina Pietrzak - Kancelaria Prezydenta Miasta, za: Związek Komunalny Gmin "czyste Miasto, Czysta Gmina" Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "Orli Staw"