Europejski Tydzień Autyzmu

Uczniowie klasy integracyjnej z V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu odwiedzili w piątek urzędników kaliskiego magistratu, by promować wiedzę o autyzmie.

We wtorek, w szkole, młodzież wyraziła swoje wsparcie dla osób z autyzmem m.in. przez wspólne zaśpiewanie piosenki “Wznieś serce nad zło” z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego oraz niebieskie akcenty stroju.

W Mikołajki grupa uczniów z nauczycielem wyszła na ulice Kalisza, zawitała również do Urzędu Miasta.

Akcję zorganizowano we współpracy z fundacją Nowa Nadzieja, w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Autyzmu.

- Osoby z autyzmem są w naszym otoczeniu. Trzeba starać się poznać i zrozumieć, z czym się borykają, zamiast je oceniać - zachęcali uczniowie "Sobieskiego".

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek