Festiwal Profesjonalistów oficjalnie otwarty!

Dziś w hali Kalisz Arena rozpoczął się dwudniowy Festiwal Profesjonalistów. Imprezę zainaugurował wiceprezydent miasta Kalisza Grzegorz Kulawinek.

Festiwal zorganizowany został w oparciu o trzy filary: edukację, pracę i zabawę. W przypadku tego pierwszego istotą jest pokazanie młodzieży, stojącej przed wyborem dalszej drogi nauki, że dobre techniczne wykształcenie daje w Kaliszu wiele atrakcyjnych możliwości zawodowych. Uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą szkół technicznych, prezentowanej na licznych stoiskach. Część związana z pracą to pokazanie potencjału lokalnych przedsiębiorców.

- Festiwal Profesjonalistów to także oferta dla dobrze wykształconych fachowców, którym pokażemy potencjał technologiczny największych firm inwestujących w Kaliszu i regionie. Ciekawe stoiska wystawowe przygotowały firmy reprezentujące Wielkopolski Klaster Lotniczy, Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski, Regionalną Izbę Gospodarczą i nie tylko. Oprócz nowinek technologicznych, maszyn i urządzeń, firmy prezentują aktualne oferty pracy - mówił otwierając festiwal wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, jak symulator lotów, modelowanie i druk 3D, warsztaty z programowania i robotyki. Dziś profesjonaliści w Arenie będą gościć do godziny 15:00, w sobotę od godziny 11:00-16:00.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Bartnik