Gala Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej 2023

W Auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego w Kaliszu odbyła się Gala Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej w wykonaniu dzieci ze szkół, przedszkoli publicznych i niepublicznych z terenu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Galę oficjalnie otworzył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

-  Dziękuję za zaproszenie. Tradycje i wartości przekazywane są dzieciom za pomocą utworów muzycznych i poetyckich, dlatego cieszę się, że organizowane są takie wydarzenia - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek

Po eliminacjach, które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego w Kaliszu, spośród 48 uczestników konkursu zostało wyłonionych 13 laureatów, którzy wystąpili w finale Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej.

Laureaci w kategorii „poezja patriotyczna”:
Róża Muzyka z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Wojtuś” w Ostrowie Wielkopolskim
Hanna Bakalarek z Publicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP w Liskowie
Oliwier Kęsiak z Przedszkola Integracyjnego Sióstr Felicjanek w Kaliszu
Ignacy Kościelak z Zespółu Szkolno-Przedszkolnego w Russowie
Amelia Warszowska ze Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Liskowie
Karolina Kaźmierczak z Publicznego Przedszkola nr 21 „Ekoludek” w Kaliszu
Zuzanna Bartoszczyk z Zespółu Przedszkolnego w Korzeniewie (oddział w Przyraniu)

Laureaci w kategorii „piosenka patriotyczna”:
Barbara Malaś z Publicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP w Liskowie
Zofia Musiał z Publicznego Przedszkola nr 27 „Radość” w Kaliszu
Zuzanna Banaszak z Niepublicznego Przedszkola „Jacka i Agatki” w Kaliszu
Joanna Michno z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Wojtuś” w Ostrowie Wielkopolskim
Michalina Olszyna z Przedszkola Integracyjnego Sióstr Felicjanek w Kaliszu
Alicja Figas z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym

Organizatorami Gali Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej byli: Publiczne Przedszkole nr 9 w Kaliszu, Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz partnerzy przedsięwzięcia – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz w Poznaniu.

Zaangażowani w realizację Gali byli ponadto: klasy mundurowe V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Kaliszu, Chór Nauczycielski Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu oraz seniorzy, rodzice i dziadkowie dzieci przedszkolnych.

Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza; Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego; Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego; Robert Gaweł, Wielkopolski Kurator Oświaty; ppłk Przemysław Bojarczuk, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta