Igrzyska Krasnali dla przedszkolaków

W najbliższy czwartek, 15 września br., w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji, odbędą się Igrzyska Krasnali. Do sportowej rywalizacji, połączonej z dobrą zabawą, przystąpią dzieci z piętnastu kaliskich przedszkoli. Impreza zorganizowana została w ramach Obchodów Roku Marii Konopnickiej.

W swej twórczości poetka kierowała się również do najmłodszych, tworząc piękne, ponadczasowe wiersze dla dzieci i właśnie niektóre z nich, staną się w czwartek inspiracją do zabaw sportowych, w których wezmą udział dzieci z piętnastu kaliskich przedszkoli, w 10-osobowych drużynach. Każda z przewidzianych konkurencji nawiązuje do konkretnego utworu Marii Konopnickiej, z którego fragmentem mali zawodnicy zostaną zapoznani na samym jej początku. Następnie, Krasnoludki - pomocnicy zaprezentują dzieciom sposób wykonania danego zadania sportowego. W Igrzyskach Krasnali każdy zawodnik będzie nagrodzony pamiątkowym medalem, bo najważniejsza jest dobra zabawa i wspólnie, aktywnie spędzony z rówieśnikami czas, w bajkowym klimacie.

Głównym celem imprezy jest propagowanie twórczości Marii Konopnickiej wśród najmłodszych kaliszan, w połączeniu z rozwijaniem aktywności ruchowej, a jednocześnie integracja przedszkoli z terenu naszego miasta.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Urząd Miasta Kalisza, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji, Niepubliczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej oraz Publiczne Przedszkole nr 12 im. Koszałka Opałka.

WKST za organizatorami