Igrzyska Krasnali z Marią Konopnicką

W hali widowiskowo-sportowej OSRiR w Kaliszu odbyły się Igrzyska Krasnali, zorganizowane w ramach obchodów Roku Marii Konopnickiej. W sportowym wydarzeniu uczestniczył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Ponadczasowe wiersze dla dzieci stały się inspiracją do zabaw sportowych, w których wzięło udział czternaście kaliskich przedszkoli, w dziesięcioosobowych drużynach:

Przedszkole nr 2 "Tęczowa Kraina” w Kaliszu
Publiczne Przedszkole nr 9 w Kaliszu
Publiczne Przedszkole nr 12 im. Koszałka Opałka w Kaliszu
Publiczne Przedszkole nr 18 im. Chatka Puchatka w Kaliszu
Publiczne Przedszkole nr 19 "Razem” w Kaliszu
Publiczne Przedszkole nr 21 "Ekoludek” w Kaliszu
Publiczne Przedszkole nr 27 „Radość” w Kaliszu
Publiczne Przedszkole nr 28 "Bajka” w Kaliszu
Publiczne Przedszkole nr 30 im. Krasnala Hałabały w Kaliszu
Publiczne Przedszkole nr 31 w Kaliszu
Niepubliczne Przedszkole "Szczęśliwa Trzynastka” w Kaliszu
Niepubliczne Przedszkole „Niezapominajka” w Kaliszu
Niepubliczne Przedszkole „Papilio” w Kaliszu
Niepubliczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Kaliszu

Zabawy sportowe obyły się w czterech konkurencjach, które nawiązywały do wierszy poetki: Rodzina Pana Zielonki, Kule śniegowe Pani Zimy, Dzielne Krasnoludki oraz Groźny Lew. Do rywalizacji uczniowie mieli przygotować rekwizyty. Każdy zawodnik został nagrodzony pamiątkowym medalem.

Głównym celem imprezy było propagowanie twórczości Marii Konopnickiej wśród najmłodszych kaliszan oraz rozwijanie aktywności ruchowej, a jednocześnie integracja przedszkoli z terenu naszego miasta.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Miasta Kalisza, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji, Niepubliczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej oraz Publiczne Przedszkole nr 12 im. Koszałka Opałka.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta