Jubileuszowo dla Seniorów

To już dziesiąty rok jak dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 9 w Kaliszu występują dla Kaliskich Seniorów. Z tej okazji odbyły się dwa wyjątkowe jubileuszowe spotkania.

W miniony piątek przedszkolaków gościła Pani Maria Kamińska – kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Cegielnianej. Grupa maluszków i średniaków przedstawiła program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były wzruszenia, emocje i ręcznie robione serduszka przez dzieci dla wszystkich podopiecznych. Drodzy Seniorzy – czujcie się Kochani i zawsze doceniani, jesteście dla dzieci wspaniałymi Aniołami i niezastąpionymi autorytetami- podkreślała na spotkaniu Agnieszka Przybyłowska dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 9 w Kaliszu. Życzenia dla seniorów w imieniu Pana Krystiana Kinastowskiego Prezydenta Miasta Kalisza złożyła Pani Agnieszka Pawełczyk – Kierownik Referatu Zdrowia, Polityki Społecznej i Senioralnej urzędu Miasta Kalisza. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

W czwartek natomiast do „Dziewiątki” zawitali podopieczni Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Winiarskiej w Kaliszu. Tym razem grupa „Pszczółek” pod kierunkiem Pani Sylwii Przybylskiej i Oliwii Dyonizy zaprezentowała teatrzyk pt.: „Łupiskórka”. Po nim Seniorzy udali się do sali przedszkolnej na radosne rozmowy przy uroczystym podwieczorku.

Początek tygodnia przedszkolaki zarezerwowały dla swoich Babć i Dziadków. Goście zostali zaproszeni na występy wnuków, którzy oprócz przygotowanych upominków i artystycznych życzeń, częstowali Seniorów własnoręcznie
z rodzicami przygotowanymi wypiekami. Tydzień dla Seniorów obfitował w obdarowywanie siebie miłością, dobrocią i czułością potrzebną zarówno dzieciom jak i osobom starszym.

Tekst i zdjęcia: Publiczne Przedszkole Nr 9 w Kaliszu