Kaliski Dzień Sportu Szkolnego

Reprezentanci szkół z terenu miasta wzięli udział w Kaliskim Dniu Sportu, imprezie zorganizowanej przez Kaliski Szkolny Związek Sportowy.

W ramach zawodów, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Kaliszu, rozegrane zostały, z zachowaniem ceremoniału, różnorodne konkurencje lekkoatletyczne, takie jak: skok w dal, bieg sztafety itp. Kaliski Dzień Sportu Szkolnego uroczyście otworzył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek - Życzę wszystkim dużo emocji, wspaniałej rywalizacji, ale pamiętajmy także o duchu idei olimpijskiej, że najważniejszy jest udział, nie wynik.

Młodym sportowcom przyglądali się również Marian Durlej, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Kalisza i Krzysztof Jurek, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

W zawodach wzięło udział łącznie około 250 młodych sportowców. Najwartościowsze wyniki uzyskali Julia Goździewicz ze Szkoły Podstawowej nr 17 w biegu na 300m, Jan Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w biegu na 1000m, Maja Gąsiorowska ze Szkoły Podstawowej nr 14 w skoku w dal, Martin Chudaś ze Szkoły Podstawowej nr 8 w skoku wzwyż, Julia Bronisz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w skoku wzwyż i Filip Mazurowski z Szkoły Podstawowej Jagiellończyk w rzucie piłeczka palantową.

Rozegrano również turnieje piłki nożnej i koszykówki. Imprezę rozpoczął ceremoniał olimpijski: przedstawienie ekip, wniesienie flagi olimpijskiej, odczytanie apelu olimpijskiego i zapalenie znicza olimpijskiego.