Kaliskie przedszkola bliżej ekologii

Wczoraj rozpoczęła działalność Sieć Przedszkoli Ekologicznych w Kaliszu. Uroczystość inauguracyjna odbyła się w Leśnym Centrum Edukacyjnym „Las Winiarski” przy ulicy Gajowej.

Gospodarzami spotkania byli inicjatorzy i założyciele Sieci Przedszkoli Ekologicznych Kaliszu - dzieci z Publicznego Przedszkola nr 12 im. Koszałka Opałka, Publicznego Przedszkola Nr 18 im. „Chatka Puchatka” oraz Publicznego Przedszkola Nr 30 im. Krasnala Hałabały w Kaliszu.

Podczas uroczystości, dzieci - w obecności m.in. przedstawicieli kaliskiego magistratu - złożyły przyrzeczenie, w którym obiecały prowadzić ekologiczny tryb życia i dbać o środowisko naturalne. - Chciałbym, żebyście były ambasadorami zdrowego, świadomego, zgodnego z naturą stylu życia - mówił obecny na wczorajszej uroczystości wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Życzę wam powodzenia w realizacji wszystkich założonych celów.

Dzieci, które spotkały się wczoraj w Leśnym Centrum Edukacyjnym „Las Winiarski” wzięły udział w dokarmianiu zwierzyny leśnej. Uczestników uroczystości odwiedził święty Mikołaj, który rozdał przedszkolakom podarki. Nie zabrakło wspólnych, bożonarodzeniowych w klimacie zabaw i poczęstunku.

Gośćmi specjalnymi spotkania były dzieci z przedszkola reprezentującego Sieć Przedszkoli Ekologicznych w Łodzi.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Staszczyk