Koduj z Gigantami - szyfry i zagadki

Szkoła "Giganci programowania" z Kalisza organizuje dziesiątą edycję ogólnopolskich warsztatów z programowania pn. "Koduj z Gigantami - szyfry i zagadki", które odbędą się 19 i 20 lutego przy ulicy Kazimierzowskiej 6/7. Zapisy już trwają.

„Koduj z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach w całej Polsce. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność. Programowanie to nie tylko pomysł na naukę poprzez zabawę, to przede wszystkim rozwój twórczego oraz logicznego myślenia. Dzieci, tworząc gry i aplikacje muszą poszukiwać nowych rozwiązań, wykazać się kreatywnością i nieszablonowym podejściem. Warsztaty „Koduj z Gigantami” są okazją do postawienia pierwszych kroków w nauce programowania.

Na zajęciach zostaną wykorzystane następujące środowiska i programy:
• Scratch - podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania
• Minecraft Education Edition - możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków programowania;
• AppInventor - pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;
• C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania;
• Python - język programowania, który jest używany przez profesjonalnych programistów.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7 do 19 roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Podczas warsztatów, prowadzonych przez najlepszych programistów odbędzie się również specjalny, rankingowy konkurs dla szkół, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in. specjalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej organizowane wraz z firmą Microsoft.

Partnerem społecznym "Koduj z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera dzieci i młodzież w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Wydarzenie pod honorowym patronatem Krystiana Kinastowskiego, Prezydenta Miasta Kalisza oraz Krzysztofa Nosala, Starosty Kaliskiego.

Bezpłatna rejestracja na wydarzenie w Kaliszu dostępna jest TUTAJ.

Oprac.: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta