Koncert pieśni patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 8

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu stało się organizowanie koncertu pieśni patriotycznej, który odbył się 10 listopada 2021 r. Koncert swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: wiceprezydent Miasta Kalisza – pan Grzegorz Kulawinek, zastępca dyrektora delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu – pani Anna Piotrowska, przewodniczący Rady Osiedla Asnyka – pan Aleksander Wawrzonowski i przewodnicząca Rady Rodziców – pani Monika Kucharska – Jopek.

Szkoła ma ponad 50 – letnią tradycję, którą pielęgnuje poprzez udział w obchodach świąt państwowych, realizację projektów edukacyjnych mających na celu kształtowanie wśród uczniów postaw i wartości patriotycznych oraz więzi z krajem ojczystym. W przeddzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie zaprosili gości na wyjątkową, historyczną podróż wyśpiewaną przez laureatów VI konkursu pieśni patriotycznej. Podczas koncertu można było usłyszeć utwory, takie jak Tchnienie wolności, Dziewczyna z granatem, Ojczyzna, Przybyli ułani, Dzień dobry, biały ptaku. Występ przygotowały panie Weronika Mizgiro i Marta Lisiak. Na pamiątkę wspólnego spotkania goście i laureaci konkursu otrzymali folder zawierający teksty piosenek zaprezentowanych na koncercie.

Wydział Edukacji