Konkurs „Kalisz – Travel Guide. Przewodnik turystyczny po Kaliszu” rozstrzygnięty

Uczniowie kaliskich szkół podstawowych wzięli udział w konkursie plastyczno-językowym „Kalisz – Travel Guide. Przewodnik Turystyczny po Kaliszu”. Dziś laureatom nagrody wręczyli prezydent Krystian Kinastowski i radny Marian Durlej

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VII i polegał na przygotowaniu przewodnika turystycznego po Kaliszu i regionie, wybrane atrakcje należało opisać w języku angielskim. Opracowanie przewodnika miało na celu rozwijanie umiejętności językowych uczniów, motywowanie do nauki języków, a przede wszystkim poszerzanie wiedzy młodzieży na temat miasta i regionu.

Nagrody przyznawane były w dwóch kategoriach, a zwycięzcami są:
W kategorii klas IV-V
I miejsce – Maja Spalona z SP nr 2
II miejsce – Nataniel Kulcenty z SP nr 7
III miejsce – Zuzanna Ignaczak z SP nr 10
Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:
Antonina Spychała (SP8), Karol Krystyniak (SP 24) oraz Wiktoria Dziergwa (SP 15).

W kategorii klas VI-VII
I miejsce Julia Chojak z SP nr 17 w Kaliszu
II miejsce Małgorzata Przybyła z SP nr 10 w Kaliszu
III miejsce Vanessa Kujawiak z SP nr 17 w Kaliszu
Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:
Milena Młynarczyk (SP10), Maja Bruś – Chiacchio  (SP24) oraz Nikodem Sygulski (SP7)

Wydarzenie organizowane było pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, Krystiana Kinastowskiego, a organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 7.

Tekst: Marcelina Pietrzak, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta