Konkurs plastyczny "Wolność bez nałogów" Kalisz 2021

Już po raz dwudziesty pierwszy Miasto Kalisz (Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych) i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do udziału w Konkursie Plastycznym "Wolność bez nałogów".

Tematyka konkursu obejmuje promocję zdrowego i higienicznego stylu życia, postrzeganie problemu od tradycyjnych uzależnień (od tytoniu, alkoholu, czy narkotyków) poprzez uzależnienia behawioralne od Internetu, zakupów, gier komputerowych, urządzeń elektronicznych, czy mediów społecznościowych. To także przewidywanie skutków uzależnienia – picie/palenie kobiet w ciąży, wypadki komunikacyjne, przemoc domowa. Uczestnikami mogą być wszyscy uczniowie szkół podstawowych i średnich, również artystycznych, wychowankowie placówek oświatowo – wychowawczych, kulturalnych, podopieczni świetlic socjoterapeutycznych i warsztatów zajęciowych, a także uczestnicy indywidualni.

Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie jednej lub kilku prac w dowolnej technice. Prac nie należy oprawiać, ani rolować, a ich wymiar nie może przekroczyć formatu 100 x 70. Praca musi być opisana według karty zgłoszeniowej będącej załącznikiem do Regulaminu. Wypełnioną kartę należy przykleić na odwrocie pracy konkursowej. Brak karty zgłoszeniowej jest równoznaczny z wykluczeniem pracy z Konkursu.

Prace będą oceniane i nagradzane z zachowaniem następującego podziału na grupy wiekowe: - do 9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 15 lat, powyżej 16 lat - osoby niepełnosprawne bez względu na wiek. Prace należy dostarczyć do 5 listopada 2021 r. do Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu, ul. Teatralna 3. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w MDK 8 grudnia 2021 r. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni pisemnie. Informacje zostaną także zamieszczone na: www.mdk.kalisz.pl

Zgłoszenie do konkursu jest równoczesne z wyrażeniem zgody na publikowanie prac w celach promocyjnych. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich. Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie przechodzą na własność organizatora. Pozostałe prace można odebrać w MDK do 31 stycznia 2022 r. Organizator nie odsyła zgłoszonych prac.  Osoby nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie i publikowanie przez organizatora konkursu swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. Dz. U. 2018 poz. 1000. Dane uczestników będą wykorzystywane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzców, przyznania nagród i ogłoszenia wyników. Administratorem danych jest Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta