Laureaci Olimpiady Innowacji Technicznych z wizytą w ratuszu

Dzisiaj troje uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu spotkało się z Krystianem Kinastowskim, Prezydentem Miasta Kalisza i Grzegorzem Kulawinkiem, wiceprezydentem, by podzielić się wrażeniami z udziału w Olimpiadzie.

Grzegorz Kulawinek wręczył upominki, pogratulował  sukcesu i życzył powodzenia na dalszej drodze zdobywania wiedzy Adzie Wojterskiej. Michałowi Młynarczykowi i Jakubowi Kurkowi, którzy z powodzeniem uczestniczyli w ogólnopolskiej Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, reprezentując okręg Wielkopolska Południowa.
Ponadto pierwsze miejsce i tytuł laureata zdobył Michał Młynarczyk, czwarte miejsce i tytuł laureata przypadło Adzie Wojterskiej,  a jedenaste i tytuł laureata – Jakubowi Kurkowi. Opiekunem uczniów była Katarzyna Poziemska.
Finał Olimpiady miał miejsce w gościnnych progach  II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie.

Celem Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, ze szczególnym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia, edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym pod kierunkiem opiekuna naukowego.
Uczestnictwo w Olimpiadzie wymaga od ucznia znajomości m.in. takich zagadnień jak: fizyka, chemia, prawo, historia, informatyka, elektronika, budownictwo, mechanika, automatyka, medycyna, ekonomia, geodezja, ochrona środowiska itp.
Na uczestników etapu ogólnopolskiego czekają przywileje w dalszej ścieżce edukacyjnej, takie jak: ułatwienia w rekrutacji na wiele kierunków technicznych w uczelniach wyższych, czy zwolnienie z pisemnej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe lub kwalifikacje w zawodzie.

Dodała A. Tomaszewska, zdjęcia Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta