Licealiada w piłce koszykowej chłopców

W dniu 28 marca w hali sportowej Technikum św. Józefa odbył się finał miasta Kalisza w piłce koszykowej chłopców w ramach Licealiady. W rozgrywkach wzięło udział 10 szkół ponadpodstawowych z miasta Kalisza.

Finał poprzedzony był turniejami eliminacyjnymi, gdzie wyłoniono najlepsze zespoły, które rozegrały mecze finałowe systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegrano 18 spotkań. Obsadę sędziowską zapewnił Wielkopolski Związek Piłki Koszykowej. Mistrzem Kalisza został zespół z III LO im. M. Kopernika, który w pojedynku o I miejsce pokonał obrońców tytułu mistrzowskiego drużynę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych 29:22. III miejsce zajęli gospodarze z Technikum im. św. Józefa.

Zawody zorganizowane były w ramach zadania "Upowszechnianie spotu dzieci i młodzieży", którego realizatorem jest Kaliski Szkolny Związek Sportowy.

Opracował: Mariusz Witczak