Matematyczna rywalizacja w Łoweczu

Pięcioro uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu powalczy o zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym National Mathematics. Odbywa się on w Łoweczu, bułgarskim zaprzyjaźnionym mieście Kalisza.

Konkurs organizowany jest od ponad dwudziestu lat przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Regionalny Inspektorat Edukacji w Łoweczu, pod patronatem burmistrza Łoweczu. Skierowany jest do uczniów z liceów lub klas językowych. Dodatkową trudnością dla uczestników jest bowiem fakt, że matematyczny sprawdzian skonstruowany jest w języku angielskim.

„Kopernika” będą na konkursie reprezentować Kamila Grzybek, Aleksandra Kolańska, Edyta Pasternak, Szymon Szczerek i Kinga Wojciechowska. Opiekunem uczniów jest  Agnieszka Maciejewska.

Test konkursowy przygotowywany jest przez Specjalistyczne Liceum Językowe Ekzarch Yossif I w Łoweczu. Młodzi matematycy zmierzą się z nim w dniach 15-17 marca 2019 r.

Opracował: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik