Miasto pozyskało kolejne środki na zdalne nauczanie

Do kaliskich szkół trafi co najmniej 71 laptopów.

23 lipca pomiędzy Miastem Kalisz, reprezentowanym przez Prezydenta Krystiana Kinastowskiego, a Centrum Projektów Polska Cyfrowa została zawarta umowa dotycząca realizacji projektu grantowego #zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Dofinansowanie na realizację projektu wynosi 164 933 zł, co stanowi 100% kwoty wydatków kwalifikowalnych projektu.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Wsparciem zostaną objęte szkoły, które w związku z wprowadzeniem zdalnego systemu nauczania, zgłosiły zapotrzebowanie na laptopy wśród uczniów, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych (3+).

Jest to kolejny krok do zapewnienia równego dostępu dzieci i młodzieży do edukacji w czasie epidemii. W pierwszej odsłonie „Zdalnej Szkoły” Miasto pozyskało 99 999,87 zł, za które zakupiono 159 tabletów oraz 159 zestawów słuchawkowych. Sprzęt przekazano do 25 szkół, a finalnie do 159 uczniów.

Łącznie, w ramach obu edycji projektów, Miasto pozyskało blisko 265 000 zł na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów. Dzięki temu, w przypadku zamknięcia placówek oświatowych i prowadzeniu zajęć edukacyjnych w formie zdalnej, 230 uczniów kaliskich szkół może kontynuować realizację podstawy programowej w warunkach domowych.

logo ue.jpg [23.91 KB]

Tekst: Wydział Edukacji