Miejska inauguracja roku szkolnego w SP 19

Grzegorz Sapiński, Prezydent Miasta Kalisza zaprasza na Miejską Inaugurację Roku Szkolnego 2018/2019, która odbędzie się poniedziałek, 3 września, o godzinie 11.00, na boisku Szkoły Podstawowej nr 19, przy ulicy Budowlanych 2.

W szkole kształci się obecnie 130 uczniów. Placówka zatrudnia 48 nauczycieli. Funkcję dyrektora szkoły pełni od 1 września tego roku Sylwia Baranowska. Przy kaliskiej "dziewiętnastce" powstał niedawno kompleks boisk sportowych. Uroczystość będzie okazją do obejrzenia obiektu. - Przy każdej okazji powtarzam, że edukacja to jeden z priorytetów dla samorządowców obecnej kadencji - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - To kolejne pokolenia będą decydowały o przyszłości naszego miasta. Dlatego tak ważne jest, by młodym kaliszanom zapewnić maksymalnie komfortowe warunki do nauki.

W roku szkolnym 2018/2019, w 37 kaliskich szkołach rozpocznie zajęcia 17 164 uczniów. Przy tablicach stanie 1936 nauczycieli.

Oprac. Tomasz Staszczyk