Młodzieżowa Rada Miasta zaprzysiężona

Za nami pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza. Młodzi radni odebrali zaświadczenie o wyborze, złożyli ślubowanie i wyłonili przewodniczącego gremium.

Pierwsze posiedzenie poprowadził Tadeusz Skarżyński, przewodniczący Rady Miasta Kalisza. 14 młodych radnych odebrało dziś zaświadczenia o wyborze oraz złożyło ślubowanie.

Młodzieży pogratulował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek - przewodniczący Zespołu do spraw wyboru Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza:
- Drodzy Radni, od dziś jesteście dla nas partnerami. Czekamy na Wasze propozycje. Wszystkie, które przedstawiliście w swoich zgłoszeniach, są bardzo cenne. Życzę, by wiele pomysłów udało się zrealizować. W imieniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego oraz własnym gratuluję i życzę powodzenia.

Podczas pierwszego posiedzenia młodzi radni wybrali przewodniczącego. Został nim Daniel Dudek, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu.

- Chciałbym, żeby Młodzieżowa Rada zaczęła mocno działać, mimo trudnego okresu. Chciałbym, żebyśmy przygotowali zbiór interpelacji związanych ze sprawami młodzieży, które nas dotyczą. Chciałbym wspólnie z Wydziałem Edukacji, Radą Miasta Kalisza i prezydentem działać, żeby warunki rozwoju dla młodych osób były jak najlepsze - powiedział Daniel Dudek, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza. - Chciałbym przerwać sceptyczne myślenie na temat młodzieży w Kaliszu. Wierzę w to, że ta kadencja będzie inna od poprzednich.

Zgodnie z nowym statutem gremium, przewodniczący wybierze prezydium rady.

Kolejne posiedzenie odbędzie się po 17 stycznia 2021 r.

Uroczystość, z zachowaniem reżimu sanitarnego, odbyła się dzisiaj w Villa Calisia. Uczestniczyli w niej m.in. Ewelina Dudek - naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza oraz Małgorzata Jackowska - przedstawicielka Kaliskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Skład Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza kadencji 2020-2022:
1. Daniel Dudek - II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki - przewodniczący
2. Anna Druciarek - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka
3. Maria Pertkiewicz - III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika