Muzycznie w SP 12

W Szkole Podstawowej nr 12 im. księcia Bolesława Pobożnego trwa Międzyszkolny Konkursu Kolęd i Pastorałek. Swoje umiejętności wokalne prezentują dzieci z Kalisza i regionu.

- Dziękuję za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość. Zawsze, z ogromną radością, wybieram się na imprezy, podczas których można posłuchać młodych artystów. To już dziesiąta edycja konkursu. Każda poprzednia cieszyła się dużym powodzeniem. Widzę, że nie inaczej jest i tym razem – mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek - Gratuluję organizatorom, a dzieciom życzę powodzenia.

Wykonawcom gratulowali także: przedstawiciele Miasta – Marian Durlej, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Kalisza oraz Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza, a także reprezentanci władz wojewódzkich, kuratorium oświaty, duchowieństwa.

Na zdobywcę Grand Prix czeka nagroda ufundowana przez prezydenta Miasta Kalisza – bon podarunkowy. Laureaci otrzymają upominki przygotowane przez Miasto.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk