Namaluj lub sfotografuj „Przyjaciela do adopcji” i pomóż znaleźć mu dom

Młodzieżowa Rady Miasta Kalisza powraca z drugą edycją konkursu „Przyjaciel do Adopcji”. W tym roku będą mogli wykazać się nie tylko „artyści”, ale także i pasjonaci fotografii. Oprócz zachęcania do tworzenia i doskonalenia umiejętności „Przyjaciel do adopcji” ma przede wszystkim zwrócić uwagę na trudną sytuację bezdomnych zwierząt z kaliskiego schroniska.

W okresie jesienno-zimowym spada nie tylko temperatura, ale również liczba adopcji w schroniskach. Zapewnienie odpowiedniej temperatury dla zwierząt często wymaga ogromnych kosztów. Pierwszą i zarazem najlepszą formą pomocy jest adopcja. Jednak pamiętajmy o tym, że każda taka decyzja musi być przemyślana i odpowiedzialna. Przy ul. Warszawskiej 95 znajduje się wiele zwierząt czekających na kochający dom. Może właśnie przy okazji udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym znajdziesz swojego „Przyjaciela do adopcji”?

Pierwsza edycja konkursu „Przyjaciel do adopcji” okazała się „strzałem w dziesiątkę”, ku radości Organizatorów. W wyjątkowym projekcie wzięło udział ponad 300 uczniów i wychowanków kaliskich szkół i placówek oraz osoby niepełnosprawne. Zwieńczeniem inicjatywy była wystawa pokonkursowa, która miała miejsce w kaliskim ratuszu.

Mam nadzieję, że uczestnicy konkursu wzorując swoje prace na zwierzętach przebywających w kaliskim schronisku zauważą ich piękno. Następnie przyjdą do schroniska z rodzicami, a pierwsze spotkanie z tym psem, czy też kotem będzie miłością od pierwszego wejrzenia i niebawem wrócą do domu już razem – powiedziała przewodnicząca MRMK Anna Druciarek

Konkurs ma również zachęcić młodych ludzi do tworzenia i doskonalenia umiejętności plastycznych i fotograficznych, ukazać piękno, które drzemie w relacji człowieka ze zwierzęciem – zademonstrować jak szczególna oraz wyjątkowa jest to więź. Oprócz tego rozbudzać i rozwijać wrażliwość na potrzeby zwierząt, uświadamiać o zagrożeniach wynikających z postawy obojętności.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie i wychowankowie kaliskich szkół i placówek oraz przedszkolaki z „0”. Prace rozpatrywane będą w kategoriach: 6-10 lat, 11-15 lat, powyżej 15 lat oraz osoby z niepełnosprawnościami bez ograniczeń wiekowych.

Termin i miejsce dostarczania prac: do 31 października 2023 roku, MDK, ul. Teatralna 3, tel. 62 767 25 21

Konkurs organizowany jest we współpracy Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza z Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu oraz Schroniskiem dla Zwierząt w Kaliszu.

Więcej informacji znajdą państwo w regulaminie