Nauczyciele awansowali

Prezydent Krystian Kinastowski wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego nauczycielom kaliskich szkół. Gratulował awansu, podkreślił znaczenie pracy z dziećmi i młodzieżą.

Akty nadania awansu wręczono dziś, w ratuszu w obecności Mariusza Witczaka, naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza i jego zastępcy Krzysztofa Jurka. Przed wręczeniem aktów mianowania nauczyciele ślubowali „rzetelnie pełnić powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”.

Awanse otrzymali: Karolina Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej nr 23, Maria Kalinowska z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Monika Linkowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Mateusz Łańduch ze Szkoły Podstawowej nr 10, Małgorzata Mencel z I Liceum Ogólnokształcącego, Anna Pélissier ze Szkoły Podstawowej nr 3, Michał Żukowski z II Liceum Ogólnokształcącego.

Dwie osoby, które nie były obecne na spotkaniu odbiorą akt mianowania w innym terminie.

tekst i zdjęcia: Iwona Cieślak