Nauczyciele odebrali akty mianowania

Ośmioro nauczycieli kaliskich szkół odebrało dziś akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

- Znaleźli się Państwo w zacnym gronie nauczycieli mianowanych. Gratuluję awansu i życzę, by pełen wyzwań zawód nauczyciela przynosił ogromną satysfakcję - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Do gratulacji przyłączyła się Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza.

Ścieżka awansu zawodowego nauczycieli obejmuje cztery stopnie. Pedagog rozpoczyna pracę jako nauczyciel stażysta. Następnie może uzyskać stopień nauczyciela kontraktowego, mianowanego oraz dyplomowanego.

Tekst: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta