Nowy rok akademicki czas zacząć

Społeczność Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego zainaugurowała nowy rok akademicki. W uroczystości wziął udział prezydent Krystian Kinastowski.

Gości powitał dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

W mury uczelni wstąpiło w tym roku już 1380 studentów, docelowo będzie ich 1500, tworząc łącznie społeczność 3500 studentów. Będą kształcić się na czterech wydziałach i 21 kierunkach studiów I stopnia oraz 10 kierunkach studiów II stopnia, w 31 specjalnościach. Studia podyplomowe podjęło ok. 400 słuchaczy. Dziś studenci zostali włączeni w społeczność uczelni.

Gratulacje nowo przyjętym studentom złożył prezydent Krystian Kinastowski.

- Gratuluję studentom znakomitego wyboru. Uczelnia ta rozwija się od ponad 20 lat. To w naszym mieście jedna ze wspanialszych historii. Dziękuję za to, że młodzi ludzie mogą kształcić się w Kaliszu. Drodzy Studenci! Liczę na to, że stworzycie silną społeczność akademicką i będziecie pomagać nam budować to miasto na swoje potrzeby. Liczę na to, że tutaj zostaniecie, założycie rodziny, znajdziecie wymarzoną pracę. Wszystkiego dobrego, oby ten rok i kolejne były coraz lepsze - powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

- Marzymy, żeby w Kaliszu powstał uniwersytet. Jestem przekonany, ze z panem rektorem to się uda. Uważam, że nasze miasto na to zasługuje. Prężny rozwój uczelni świadczy o tym, że potencjał ku temu mamy - dodał prezydent Krystian Kinastowski.

Władze uczelni wręczyły wyróżnienia osobom zasłużonym dla Akademii Kaliskiej.

Profesor Akademii Kaliskiej gen. dr n. med. Andrzej Trybusz wygłosił wykład inauguracyjny zatytułowany "COVID-19 - fakty i mity".

Wśród gości zgromadzonych w auli Collegium Novum nie zabrakło kaliskich radnych, z Tadeuszem Skarżyńskim, przewodniczącym Rady Miasta Kalisza, na czele. Obecni byli także parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele instytucji i duchowieństwa.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta