O samorządzie w "Paderewskim"

Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza, wziął udział w "Pierwszej debacie samorządowej w Paderewskim". Spotkanie zostało zorganizowane przez IV Liceum Ogólnokształcące i było okazją do wręczenia nagród w konkursie „Portret kobiety niezależnej”.

Do udziału zaproszono także Anetę Staniszewską, przewodniczącą Kaliskiej Rady Kobiet i Dawida Matczaka, nauczyciela w IV LO i przewodniczącego Rady Sportu Miasta Kalisza.

Podczas debaty rozstrzygnięto szkolny konkurs „Portret kobiety niezależnej”.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie plakatu prezentującego postać niezależnej, aktywnej politycznie, społecznie, charytatywnie, naukowo bądź zawodowo kobiety, która znacząco wpłynęła na rozwój regionu kaliskiego. Zwycięska praca dotyczyła Elwiry Fibiger.

I miejsce - uczniowie klasy 2c: Wiktor Wiertelak, Aleksandra Kulawinek, Zuzanna Przybylska, Mateusz Jaźwiec, Matylda Szuszkiewicz.

II miejsce - klasa 3a: Weronika Wódka

III miejsce: Mateusz Bała (2a), Marta Nijak (2c), Mikołaj Krzymiński (2c),

Wyróżnienia: Kamila Sośnicka (2f), Agata Olejniczak (1a).

Dodała A. Tomaszewska, zdjęcia M. Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta