Oficerskie promocje w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości

268 absolwentom studiów podyplomowych Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w zakresie penitencjarystyki nadano stopień podporucznika służby więziennej. W uroczystości uczestniczyły władze Miasta Kalisza z prezydentem Krystianem Kinastowskim na czele.

Prymusem został ppor. Mirosław Olejnik, pełniący służbę w Zakładzie Karnym w Potulicach, ze średnią ocen 4,95. Otrzymał pamiątkową szablę od Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

Promocję na pierwszy stopień oficerski 1 lipca uzyskały 82 funkcjonariuszki i 186 funkcjonariuszy.

Ponadto czterem osobom wręczono odznaczenia „Order Świętego Pawła Apostoła – Patrona Służby Więziennej” - w uznaniu szczególnych zasług, które przyczyniają się do realizacji misji służby więziennej i budowania jej etosu.

Uroczysta promocja oficerska odbyła się w obecności Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, wiceministrów sprawiedliwości Michała Wosia i Marcina Romanowskiego, przedstawicieli Miasta Kalisza - prezydenta Krystiana Kinastowskiego, wiceprezydenta Mateusza Podsadnego i Mirosława Gabrysiaka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kalisza; parlamentarzystów, służb mundurowych, reprezentantów oświaty i duchowieństwa, a także rodzin oficerów.

Na zakończenie odbyła się defilada pododdziałów z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Służby Więziennej.

Wcześniej złożono wieńce przed Pomnikiem Funkcjonariuszy Służby Więziennej Poległych w Służbie.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta