Pierwszaki z „Szóstki” pasowane na uczniów

Prezydent Krystian Kinastowski pasował na uczniów 33 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza.

Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny przygotowany specjalnie na tę wyjątkową okazję. Złożyli ślubowanie w obecności sztandaru szkoły. Pasowania na uczniów dokonał prezydent Krystian Kinastowski.

– Życzę Wam wiele radości ze zdobywania wiedzy. Niech nauka w tym pięknym otoczeniu, w pobliżu lasu, będzie dla Was przyjemna. Gratuluję rodzicom i życzę, by szkoła spełniła wszystkie Państwa oczekiwania - powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Najmłodszym uczniom gratulowali także m.in. Marian Durlej, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Kalisza oraz Donata Kamińska, dyrektor szkoły.

W uroczystości uczestniczyli rodzice oraz uczniowie klas IV, którzy wręczyli koleżankom i kolegom przygotowane przez siebie upominki. Nie zabrakło słodkiej niespodzianki od rodziców.

Do Szkoły Podstawowej nr 6 uczęszcza 220 uczniów, do Publicznego Przedszkola nr 20 – 76 dzieci. Placówki przy ul. Chełmskiej tworzą Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta