Pierwszoklasiści, powodzenia!

Już wkrótce pierwszaki z kaliskich publicznych szkół podstawowych staną się pełnoprawnymi uczniami. W placówkach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Kalisz, rozpoczęły się pasowania na ucznia.

Maluchom pogratulował prezydent Krystian Kinastowski: - Razem z nauczycielami i kolegami ze starszych klas tworzycie teraz wielką, szkolną rodzinę. Razem będziecie poznawali świat i przeżywali najwspanialszą przygodę dzieciństwa – czas szkolnej nauki. Życzę Wam, byście odnosili same sukcesy, a drobne niepowodzenia stanowiły dobrą motywację.

W tym roku szkolnym, w 44 oddziałach klas pierwszych mieszczących się w 21 kaliskich publicznych Szkołach Podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Kalisz, naukę rozpoczęło 916 dzieci.

W klasach ogólnodostępnych - w 42 oddziałach - jest łącznie 886 uczniów, a w dwóch klasach integracyjnych 30 uczniów.

Życzenia Prezydenta Miasta Kalisza dla pierwszoklasistów znajdują się w załączniku.

• 435.20KB PDF
Tekst: Anna Błaszczyk, fot. Katarzyna Ciupek - Urząd Miasta Kalisza (zdjęcie poglądowe - zostało wykonane w 2019 roku)