Podsumowanie konkursu „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”

15 czerwca 2021 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Kaliszu odbyła się uroczystość podsumowania tegorocznej edycji konkursu „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”, którego współorganizatorami są Miasto Kalisz i Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

Prezydenta Miasta Kalisza reprezentowała w tym dniu Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza, Grażyna Dziedziak.
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 8 prac, wszystkie w kategorii szkół podstawowych. W zmaganiach konkursowych wzięło udział szesnastu uczniów z czterech szkół podstawowych. Uczniowie, choć opracowywali ten sam temat, różnie do niego podchodzili. Niektóre filmy miały charakter reportażu, inne serwisu informacyjnego, jeszcze inne typowego filmu wspomnieniowego.
Nagroda Prezydenta Miasta Kalisza powędrowała do: Jagody Marudy, Zuzanny Wojciechowskiej, Martyny Kocańskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kaliszu (opiekun: Tadeusz Karczewski, dyrektor szkoły: Beata Zalewska).
Naczelnik WKSSiT UM Kalisza wręczyła także wyróżnienia dla Hanny Sadowskiej i Mai Winnickiej ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu (opiekun: Wioletta Janiszewska, dyrektor szkoły: Beata Prus) i dla Wiktora Piora z Prywatnej Szkoły Podstawowej „Jagiellończyk” w Kaliszu (opiekun: Jakub Marciniak, dyrektor szkoły: Weronika Biała).

WKST za Archiwum Państwowym w Kaliszu Foto: Archiwum Państwowe w Kaliszu