Podziękowania dla Prezydenta Miasta Kalisza za umacnianie relacji pomiędzy szkołami i pracodawcami oraz za rozwój bazy laboratoryjnej w ramach projektu "Czas zawodowców".

31 marca 2023 r. na Politechnice Poznańskiej odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu projektu „Czas Zawodowców – to już 10 lat”.

Wydarzenie organizowane było przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Partnerstwie z Politechniką Poznańska. Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć i złożenia podziękowań za dotychczasową współpracę w ramach projektów „Czas zawodowców” realizowanych od dekady w partnerstwie przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Politechnikę Poznańską. W imieniu Pana Krystiana Kinastowskiego Prezydenta Miasta Kalisza podziękowania za współtworzenie rozwijanej w województwie Wielkopolskiej Sieci Edukacyjno-Gospodarczej i zaangażowanie w działania prowadzone w ramach ww. Projektu, w tym rozszerzanie i umacnianie relacji pomiędzy szkołami i pracodawcami oraz za rozwój bazy laboratoryjnej i wpływ na wzrost umiejętności wielu tysięcy uczniów wielkopolskich techników, mających szanse kształcić się w zawodzie przy wykorzystaniu nowoczesnego wyposażenia w laboratorium utworzonym w ramach ww. Projektu w siedzibie V Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu odebrała Pani Ewelina Dudek Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele UMWW, władze Uczelni, przedstawiciele organów prowadzących szkoły, dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele firm. Podczas uroczystości przywoływane były ważne momenty z historii Projektu, a zaprezentowane zostały zadania, które przez minione 10 lat były i są realizowane poprzez działania w projekcie ,,Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”.  Dziękowano za ciężką pracę i zaangażowanie we wspólnej misji. Podczas uroczystej gali zostały wręczone podziękowania dyrektorom najbardziej aktywnych szkół z Wielkopolski,  biorących udział w projekcie, w tym z Kalisza:

• Zespołowi Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu
  • Technikum nr 2 im. Gen. M. Smorawińskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
  • V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu

oraz przedstawicielom najbardziej aktywnych przedsiębiorstw współpracujących w projekcie m.in. w ramach Wielkopolskiej Sieci Edukacyjno-Gospodarczej, w tym firmom z Kalisza:

• COLIAN Sp. z o.o.
  • Nestle Polska S.A. oddział Kalisz
  • Pratt & Whitney Kalisz Sp. z o.o.
Zdjęcia UMWW, tekst Politechnika Poznańska i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Kalisza