Pokój dla Ukrainy

Z inicjatywy radnych Rady Miasta Kalisza, Młodzieżowy Dom Kultury organizuje konkurs plastyczny na plakat i projekt logo pt. "Pokój dla Ukrainy". Jest on skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne, bez ograniczeń wiekowych. Przyjmowane będą również prace zbiorowe. Szczegóły konkursu podane są w Regulaminie załączonym poniżej.

Przygotowując konkurs, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Beata Paszak wystosowała list do szefów placówek oświatowych. Jego treść publikujemy poniżej.

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek,
Nauczyciele i Wychowawcy

Z inicjatywy radnych Rady Miasta Kalisza, przy wsparciu Urzędu Miasta Kalisza, Młodzieżowy Dom Kultury przygotował regulamin konkursu plastycznego na plakat i projekt logo pt.: „Pokój dla Ukrainy”.
    Celem konkursu jest przede wszystkim „przepracowanie” z dziećmi i młodzieżą trudnego tematu agresji i jej konsekwencji podczas lekcji i zajęć, a w efekcie stworzenie pracy, która będzie:
    • wspierać i podtrzymywać na duchu uchodźców z Ukrainy,
    • zwracać uwagę na trudną sytuację rówieśników, którzy tracą poczucie bezpieczeństwa, dom, ojczyznę,
    • uświadamiać zagrożenia wynikające z postawy obojętności na problemy innych.

Konkurs zakończy się wystawą w Galerii SZATNIA MDK połączoną z wręczeniem nagród i wyróżnień. Wierzymy, że wśród nadesłanych plakatów i projektów logo, znajdą się prace, które staną się naszym kaliskim manifestem przeciwko złu wojny i będą funkcjonować w przestrzeni publicznej.
Wszystkie szczegóły w załączonym Regulaminie. W imieniu organizatorów i partnerów konkursu proszę o jego przekazanie Nauczycielom.

Beata Paszak, dyrektor MDK Kalisz

WKST za MDK