Pokój dla Ukrainy-podsumowanie konkursu

Galeria SZATNIA MDK zaprasza na wystawę pokonkursową "Pokój dla Ukrainy". Wernisaż, połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień, odbędzie się 11 maja 2022 r. o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Teatralna 3).

27 kwietnia, w Młodzieżowym Domu Kultury, rozstrzygnięto konkurs plastyczny na plakat i projekt logo pt. „Pokój dla Ukrainy”, zainicjowany przez radnych Rady Miasta Kalisza przy udziale Urzędu Miasta. Jury, które dokonało weryfikacji 225 prac, wytypowało 30 autorów najciekawszych plakatów i projektów logo do nagród i wyróżnień. Ocenę wśród uczestników, przeprowadzono w 4. kategoriach wiekowych. Protokół z listą laureatów publikujemy poniżej.

Celem konkursu było przede wszystkim „przepracowanie” z dziećmi i młodzieżą,  podczas lekcji i zajęć, trudnego tematu agresji i jej konsekwencji.  W efekcie tego, powstały plakaty i logo, które mają wspierać i podtrzymywać na duchu uchodźców z Ukrainy, zwracać uwagę na trudną sytuację rówieśników, którzy tracą poczucie bezpieczeństwa, dom, ojczyznę, uświadamiać zagrożenia wynikające z postawy obojętności na problemy innych.

MDK zaprasza nagrodzonych i wyróżnionych, a także wszystkich uczestników konkursu, opiekunów oraz miłośników sztuki dziecięcej i młodzieżowej.

WKST za MDK, fot. M. Żarnecka