Pożegnanie Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza

W środę, 7 grudnia, w Villi Calisia odbyła się ostatnia w kadencji 2020-2022 sesja Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza. Stała się okazją do złożenia podziękowań radnym za reprezentowanie środowiska młodzieżowego przed organami Miasta oraz podejmowanie wszechstronnych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.

W uroczystości wzięli udział: Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Miasta Kalisza, Tadeusz Skarżyński, przewodniczący Rady Miasta, Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji , a także radni Rady Miasta Kalisza – Elżbieta Dębska i Artur Kijewski.

Jednym z punktów porządku obrad sesji było podsumowanie dwuletniej działalności Młodzieżowej Rady przez Annę Druciarek, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza.

Pomimo trudnych warunków, związanych z pandemią COVID-19, zrealizowali między innymi, takie pomysły, jak: umieszczenie kaczkomatów w kaliskich parkach, konkurs plastyczny „Przyjaciel do adopcji”, a także „Polecajki radnych”- cykl filmów ukazujących uroki naszego miasta.

Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza, kadencji 2020-2022 współorganizowali również: Kaliskie Prezentacje Muzyczne „Czacha – 2021” oraz I i II edycję turnieju w grę komputerową League of Legends.

Młodzieży jeszcze raz składamy podziękowania oraz życzymy wytrwałości w realizacji marzeń i planów na przyszłość !

Jednocześnie, informujemy o rozpoczęciu naboru do kolejnej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza. Formularze zgłoszeniowe (według wzoru, który znajduje się w załączniku) należy dostarczyć do pokoju nr 101 w Wydziale Edukacji, znajdującym się w budynku Urzędu Miasta przy ul. Jasnej 2 w terminie do 10 stycznia 2023 r. Dokument zgłoszeniowy winien być złożony w zamkniętej kopercie, opatrzonej danymi kontaktowymi kandydata oraz dopiskiem „Wydział Edukacji Urzędu Miasta Kalisza-Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza”. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 62 3666 602.

Młodzieżowa Rada Miasta będzie składała się z 15 osób, w tym 13 radnych ze szkół ponadpodstawowych i 2 radnych ze szkół wyższych, położonych na terytorium Kalisza.

Tekst: K. Rataj, Wydział Edukacji Zdjęcia: M. Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta